Adwokat Romuald Kędzierski

Adwokat Romuald Kędzierski, założyciel kancelarii adwokackiej we Wrocławiu, jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Już w trakcie studiów prawniczych odbywał praktyki w kancelariach adwokackich w Lesznie i we Wrocławiu, obsługujących zarówno klientów indywidualnych, jak i podmioty gospodarcze. Ponadto aktywnie uczestniczył w działalności wrocławskiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej udzielając porad prawnych. Studia prawnicze ukończył z wynikiem bardzo dobrym.

 

Aplikację adwokacką odbywał przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. W trakcie aplikacji adwokackiej pracował przez 3 lata w dziale obsługi przedsiębiorców w jednej z wiodących w kraju w zakresie prawa gospodarczego kancelarii. W tym czasie uzyskał doświadczenie przede wszystkim w dziedzinie prawa cywilnego i gospodarczego, przygotowując projekty kontraktów, oceniając ryzyko wynikające z umów dla klientów, prowadząc spory sądowe związane z realizacją obowiązków umownych, doradzając przedsiębiorcom pod kątem prawno-finansowym oraz udzielając porad prawnych i sporządzając mniej lub bardziej skomplikowane opinie prawne z zakresu prawa cywilnego dla klientów indywidualnych. Kilkukrotnie wypowiadał się w mediach (gazetach, radiu, telewizji) lokalnych oraz ogólnopolskich na tematy związane z prawem cywilnym, administracyjnym czy gospodarczym. Zapoznając się z problemami prawnymi klientów tworzył także artykuły o tematyce prawnej, w tym dotyczące nowości w prawie oraz problemów prawnych życia codziennego.

 

Po ukończeniu aplikacji adwokackiej złożył egzamin adwokacki, a następnie uzyskał tytuł adwokata oraz wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką we Wrocławiu.

 

Adwokat Romuald Kędzierski od lat interesuje się tematyką prawa cywilnego, w tym przede wszystkim prawa zobowiązań, prawa kontraktowego (umowy cywilnoprawne, w tym gospodarcze). W obszarze zainteresowań leży także – obok prawa gospodarczego i cywilnego – prawo administracyjne. Posługuje się biegle językiem angielskim.

 

W wolnym czasie aktywnie uprawia sport, w tym przede wszystkim pływanie oraz jazdę na rowerze. Ponadto czyta książki podróżnicze i historyczne z przyjemnością poszerzając wiedzę w zakresie geografii, kultury i historii krajów skandynawskich, ponadto Rosji (Syberii), Kanady, czy krajów Ameryki Południowej oraz miejsc tak odległych jak Nowa Zelandia czy Antarktyda. Ulubioną lekturą, do której chętnie po wielokroć wraca, jest książka podróżnicza sprzed 100 lat, Apsleya Cherry-Garrarda „Na krańcu świata. Najsłynniejsza wyprawa na biegun południowy.”. Ponadto adwokat Romuald Kędzierski od ponad 20 lat pasjonuje się „czarnym sportem”, chodząc regularnie na mecze żużlowe i kibicując drużynie Unii Leszno, a obecnie również Sparcie Wrocław.

Facebook
Facebook
LinkedIn